Wojewódzki Sztab Wojskowy w Krakowie im. por. Karola Wojtyły (seniora)

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
16 września 2021
Decyzja Nr 122/MON z dnia 8 września 2021 r. w sprawie programu ochotniczego szkolenia wojskowego studentów „Legia Akademicka”
1

W Dzienniku Urzędowym MON ukazała się Decyzja nr 122 Ministra Obrony Narodowej z dnia 8 września 2021 r. w sprawie programu ochotniczego szkolenia wojskowego studentów Legia Akademicka.
Decyzja określa m.in. organizację i realizację programu w części teoretycznej w uczelniach oraz w części praktycznej w wytypowanych jednostkach wojskowych. Precyzuje także kto i na jakiej zasadzie może uczestniczyć w programie.  Dokument zawiera również niezbędne załączniki, w tym  wnioski  o przyjęcie na zajęcia w części teoretycznej oraz
o powołanie w trybie ochotniczym do odbycia ćwiczeń wojskowych.
Podobnie jak w roku ubiegłym ochotnicy będą mogli szkolić się w module podstawowym, podoficerskim oraz – po debiucie w kończącej się tegorocznej edycji – oficerskim. Limit miejsc w module oficerskim w nadchodzącym roku akademickim określono na „nie więcej niż 250”.

Z całością dokumentu można zapoznać się >>>tutaj<<<


Legia Akademicka to program skierowany do studentów, którzy chcą odbyć szkolenie wojskowe, uzyskać stopień wojskowy i myślą o przyszłej służbie zawodowej. Program jest realizowany od 2017 roku, a obecnie koordynuje go Biuro do spraw Programu „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej”. W tegorocznej edycji moduł podstawowy kończący się złożeniem przysięgi i uzyskaniem stopnia szeregowego rezerwy ukończyło ponad 1600 osób. Niemal tyle samo zostało kapralami rezerwy po module podoficerskim. Z kolei do finiszującego właśnie modułu oficerskiego zakwalifikowano 57 osób.

generuj pdf
go-up
Kontakt

Wojewódzki Sztab Wojskowy w Krakowie
Rydla 19
30-901 Kraków
tel. 261137400
fax. 261134008
wszwkrakow@ron.mil.pl

    
  • BIP
Jednostki Podporządkowane